ART / Etchings etc / Color etchings 13038386

nr 1303 8386

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signed, numrerade HC XIII/XV. Sheet: 52x60 cm,

COLOR ETCHINGS, "Elementära former". Mapp med 3 färgetsningar. Signerad, numrerade HC XIII/XV. Bladets mått: 52x60 cm

Yes

3000

SEK 2000

Monday January 27 2020
at 19:58:01

27/1 18:52:57 1      Vinnande bud
27/1 18:53:49 1      justering av budtak

  • Artist/Designer

Pär Gunnar Thelander

Read more about Pär Gunnar Thelander